21 listopada 2022

„Uczniowie z Schumana i MRDT”

26. października odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Dzielnicy Targówka, podczas której wybrano prezydium, członków komisji oraz obsadzono inne stanowiska. Nasz przedstawiciel, uczeń ze 137 LO, Eryk Suwiński, został wybrany na sekretarza. Sesję MRDT wizytowali min. burmistrz Targówka, dwaj radni oraz reprezentantka Dzielnicowej Rady Edukacji.

To nie koniec. 19. listopada odbyło się szkolenie "Bądź liderem lokalnym”, które było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Uczestniczyli w nim uczniowie z naszego liceum, min. Eryk, Piotr i Liwia. Według relacji Eryka atmosfera na zajęciach była świetna. Osoby prowadzące szkolenie miały inspirujący wpływ, bardzo ciekawie ukazały specyfikę komunikacji interpersonalnej. „Nauczyliśmy się sporo - o zdolności do mowy publicznej, radzenia sobie z pomyłkami, jak się przedstawiać, o tajnikach rozpoznawania mowy ciała, wreszcie o wytrwałości i reagowaniu na negatywne zachowania, sposobach rozpoznawania manipulacji.” – przekazał Eryk.

Z pewnością zaangażowanie w działania Młodzieżowe Rady Dzielnicy Targówek okaże się pożytecznie spędzonym czasem. To nie tylko przygotowanie do ról liderów społecznych, ale także nabycie praktycznych umiejętności w zakresie ogólnych zagadnień - przydatnych do prostej komunikacji międzyludzkiej oraz, jak ktoś się tym interesuje, takich nauk jak socjologia.

dzu