17 listopada 2022

Spotkanie z pisarzem

W dniu 15 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Krzysztofem Piersą, autorem poradników: "Komputerowy ćpun", "Złota rybka w szambie:jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu", "Trener marzeń" a także serii fantastycznej "Kosmiczne bobry" i Liceum Ogólnomagiczne". Jako doświadczony terapeuta ds. uzależnień opowiadał młodzieży jak internetowa rozrywka może zamienić się w życiowy koszmar z powodu hejtu, sextingu, trollingu czy stalkingu.

Młodzież klas pierwszych zgromadzona na sali gimnastycznej włączyła się w dialog z pisarzem odpowiadając na jego pytania i przyznając się do zbyt długiego przesiadywania przed komputerem.

Autor zwrócił także uwagę na rolę rodziców, którzy niekiedy dla świętego spokoju wciskają dziecku smartfon do ręki, co w późniejszym okresie skutkuje niedorozwojem mowy, brakiem relacji (więzi) i aspołecznością.

Książkę "Złota rybka w szambie: jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu" znajdziecie w zbiorach naszej biblioteki szkolnej.