30 stycznia 2023

WOŚP w Schumanie

WOŚP w Schumanie ❤️

Nasi dzielni wolontariusze i wolontariuszki dzisiaj spędzali długie godziny na chłodzie, trzymając marznącymi dłońmi kolorowe puszki.

Ciepło przynosiła im myśl o tym, że zbierając pieniądze na sprzęt medyczny są w stanie uratować setki, a może i tysiące istnień - w tym roku hasłem zbiórki WOŚP stała się walka z sepsą.

Lecz ogrzać się można było nie tylko ciepłymi myślami czy słowami, których dziś niewątpliwie wybrzmiało dużo. Pomocą służył również nasz szkolny Punkt Wolontariusza, gdzie można było w miłej atmosferze napić się ciepłej herbaty i skosztować chrupiącego tosta z serem na gorąco.

Na ulicach, w metrze, w sklepach i kawiarniach - wszędzie na kurtkach widniały czerwone samoprzylepne serduszka. Z relacji Oli Popiołek, jednej z wolontariuszek naszej szkoły, dowiadujemy się, że tegoroczna akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem zarówno wśród młodzieży, jak i osób starszych. Wspomina także, że największą motywację dla niej stanowiła najzwyczajniejsza chęć pomocy, albowiem kilkugodzinne kwestowanie po ulicach nic nie kosztuje, a może uratować życie i zdrowie wielu ludzi.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym wolontariuszom za zaangażowanie! Jesteśmy z Was niesamowicie dumni!

Na kanale YouTube SchumTV już dziś udostępnimy krótki wywiad z trzema ochotnikami ze szkolnego Punktu Wolontariusza.

Zachęcamy do obejrzenia ❤️

DAS