09 marca 2023

Międzynarodowy egzamin DSD

W czwartek 9 marca 2023 roku został przeprowadzony w naszej szkole pisemny egzamin z języka niemieckiego Deutsches Sprachdiplom (DSD I), poświadczający znajomość języka na poziomie B1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Nasi licealiści z klas 2E i 2F zmierzyli się z zadaniami w zakresie czytania, słuchania i pisania.

Warto wspomnieć, że Deutsches Sprachdiplom jest egzaminem państwowym przeprowadzanym na całym świecie przez Zentralstelle für das Auslandswesen (ZfA). Do egzaminy przystępują uczniowie licencjonowanych szkół Partnerskich Republiki Federalnej Niemiec.

Wszystkim uczniom życzymy jak najlepszych wyników i powodzenia podczas ustnej części egzaminu, która odbędzie się 29 oraz 31 marca 2023 roku.

AKM/EWA/KKO