20 marca 2023

Sukces szkolnego teatru "82 tleny" na Przeglądzie Szekspirowskim w Lublinie

Dnia 19 marca 2023 roku uczniowie CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Roberta Schumana wzięli udział w ogólnopolskim konkursie inscenizacji fragmentów dzieł Williama Szekspira w języku angielskim.

Wszystkie cztery przedstawienia “Makbeta” w wykonaniu podopiecznych naszej placówki zdobyły uznanie wśród jurorów wydarzenia. Dostrzeżono również oryginalną scenografię z wykorzystaniem sztalug oraz ciekawą oprawę muzyczną.

Jury przeglądu przyznało Grand Prix jednemu z uczniów naszej szkoły, motywując swą decyzję “wrażeniem scenicznym oddanym w monologu “Dagger Speech by Macbeth” “.

Jurorzy wyróżnili również uczennicę naszego liceum “za interpretację roli Lady Macbeth zaprezentowaną w “Lady Macbeth Final Monologue” ”.

Sukcesy naszych uczniów cieszą tym bardziej, że wystąpili po raz pierwszy w tym składzie, konkurując z wielokrotnymi zdobywcami nagród z lat poprzednich.

Osobną konkurencję stanowił konkurs plastyczny na plakat do prezentowanej podczas przeglądu inscenizacji. W tej sferze również odnieśliśmy zwycięstwo-pracę autorstwa naszej uczennicy jury uznało za “Najciekawszy plakat Jubileuszowej XXV edycji Przeglądu Szekspirowskiego.”

W podróży towarzyszyła nam przedstawicielka Schum TV, która udokumentowała całe wydarzenie.

Gratulujemy uczestnikom Przeglądu wszystkich osiągnięć.

J.J.

E. K. C.