10 września 2024

Konferencja Masters&Robots YOUTH

Fundacja Digital University serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich, stojących przed ważnym wyborem ścieżki zawodowej, na bezpłatną konferencję online na temat rynku pracy przyszłości - Masters&Robots Youth odbywającą się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Ministerstwa Cyfryzacji.

Termin konferencji: 25 października 2024, godz 10:00-13:00

Miejsce: Online (tylko dla zarejestrowanych uczestników)

Rejestracja i więcej informacji: https://mastersandrobots.tech/mryouth/

Czym Jest Masters&Robots Youth?

Masters&Robots Youth to nie tylko konferencja. To przestrzeń, gdzie dążymy do wyposażenia młodych ludzi w wiedzę i narzędzia, które pomogą im dokonywać świadomych wyborów zawodowych w erze dynamicznej transformacji cyfrowej i rozwijającej się sztucznej inteligencji. To inicjatywa, która pragnie wyznaczać standardy w doradztwie zawodowym i edukacji przyszłości.

Jak wziąć udział?

Serdecznie zachęcamy uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w konferencji. Można to zrobić na 2 sposoby, w zależności od możliwości jakimi dysponuje dana szkoła:

1. Zorganizowanie transmisji konferencji w szkołach lub poszczególnych klasach w ramach doradztwa zawodowego lub godziny wychowawczej.

Idealnie byłoby, gdyby udało się umożliwić uczniom uczestniczenie na żywo w całej konferencji 25 października w godz. 10:00-13:00, ale choćby jedna godzina lekcyjna w trakcie której uczniowie będą mogli wziąć udział przynajmniej w części wydarzenia na żywo będzie dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Jest to zdecydowanie najlepsza forma wzięcia udziału w wydarzeniu, ze względu na:

• Interaktywność: Udział na żywo umożliwia uczniom zadawanie pytań i uczestnictwo w dyskusjach, co zwiększa ich zaangażowanie i zrozumienie prezentowanych treści.
  • Dynamiczną atmosferę: Transmisja na żywo pozwala na doświadczenie dynamicznej atmosfery wydarzenia, co może być bardziej inspirujące i motywujące niż oglądanie nagrań.
  • Wspólne doświadczenie: Zorganizowanie transmisji dla grupy uczniów umożliwia dzielenie się wrażeniami i pomysłami na bieżąco, co może prowadzić do bardziej owocnych dyskusji i refleksji podczas późniejszych lekcji doradztwa zawodowego.

2.  Zarejestrowanie się i otrzymanie materiałów i nagrań z konferencji

Gdyby nie było możliwości zorganizowania wydarzenia w szkołach serdecznie zachęcamy nauczycieli i uczniów do zarejestrowania się jako uczestnicy, ponieważ każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma dostęp do wszystkich materiałów i nagrań przez 30 dni od zakończenia konferencji.

Światowej klasy eksperci

W tym roku na konferencji ponownie wystąpi Jowita Michalska, założycielka Digital University, ekspertka w zakresie nowych technologii i przyszłości rynku pracy, która jest ambasadorką cyfrową UE oraz współzałożycielką warszawskiego oddziału Singularity University. Do grona prelegentów dołączy Andra Keay, dyrektorka Silicon Valley Robotics, wspierająca innowacje w robotyce oraz rozwój etycznych systemów autonomicznych.  która opowie o możliwościach rozwoju zawodowego w dziedzinie robotyki. Zainspiruje nas również Martyna Łuszczek, młoda innowatorka, współtwórczyni Aquacollectora, wyróżniona na międzynarodowych listach "25 under 25" i "Top 100 Women in AI". Na scenie zobaczymy także Supreeta Singha Manchandę, dyrektora generalnego Raiven Capital, z ogromnym doświadczeniem w zarządzaniu funduszami i transformacjami technologicznymi.

Lista prelegentów stale się powiększa. Do grona ekspertów cały czas dołączają nowe osoby. Sylwetki mówców stale aktualizujemy na naszej stronie internetowej. W programie mamy też wystąpienia ekspertów rynku pracy z największych firm w Polsce