25 września 2020

INTEGRACJA KLAS 1E i 1D NA SPŁYWIE KAJAKOWYM RZEKĄ WKRĄ

We wtorkowy poranek 22 września, dwie klasy pierwsze: 1E z wychowawczynią p. Magdaleną Grodzicką i 1D z wychowawcą p. Mateuszem Kozłowskim wyruszyły na integracyjny spływ kajakowy rzeką Wkrą.
Połowa uczestników miała już za sobą doświadczenia kajakowe a dla połowy był to pierwszy kontakt w kajakiem. Po bardzo rzetelnym przeszkoleniu, wszyscy spróbowali swoich sił na odcinku 10 km trasy na pięknej i czystej rzece płynącej przez malowniczy polodowcowy teren. Pogoda była wymarzona - słonecznie i ciepło a przyroda jeszcze soczyście zielona. Dopisywały nam humory i widać było że wszystkim jest przyjemnie. Chłopcy chętnie pomagali dziewczętom, gdy trzeba było. Wszyscy znakomicie dali sobie radę i spisali się na medal. Zarówno uczniowie jak i opiekunowie.
Spływ trwał 3,5 godziny i zakończył się ogniskiem. Wygłodniali pierwszoklasiści chętnie upiekli sobie kiełbaski. Hitem jednak okazały się pieczone pianki.

Wróciliśmy bardzo zadowoleni i zintegrowani. Już odliczamy dni do zielonej szkoły na którą planujemy wybrać się w maju !
Wychowawcy