24 kwietnia 2020

„Wiosna, ach, to Wy!”

Nieprzypadkowo tytuł tego artykułu nawiązuje do znanej piosenki Marka Grechuty. Podobnie jak w przesłaniu owego utworu, moim zdaniem, warto patrzeć w przyszłość optymistycznie: oto nasi wspaniali podopieczni lada chwila zaczną samodzielne, dorosłe życie.

Znamy Was. I to nie tylko z lekcji. Byliście z nami na… popołudniowych radach pedagogicznych, podczas rozmów z rodzicami, w wieczornych korektach testów i sprawdzianów. Byliście z nami i w drodze do szkoły, i na weekendowych wycieczkach. Nawet na wakacjach często udawało się nam z Wami spotykać pośród zielonych lasów, krętych strumyków, na zboczach gór albo oglądając srebrne gwiazdy…

Znamy Was. Wiemy, jak stawaliście się każdego dnia coraz mądrzejsi, coraz bardziej samodzielni i świadomi potrzeby dokonywania odpowiedzialnych wyborów. Znamy Was jako kreatywnych, pracowitych i wytrwałych młodych ludzi, którym udało się dotrzeć wyznaczonego celu, jakim było ukończenie szkoły średniej.

Wreszcie, znamy Was – dawniej kruszynki, trochę zagubieni, niepewni, ale zawsze nam bliscy i zawsze dla nas ważni. Dziś z własnymi poglądami na świat, z własną wizją przyszłości ustępujecie miejsca młodszym rocznikom Schumana. Pokażcie im dobrą drogę – przecież „Wiosna, ach, to Wy!”