22 listopada 2019

„Myśl pozytywnie!”

W piątek 22 listopada grupa uczniów z naszej szkoły postanowiła podsumować „Tydzień pozytywnego myślenia” na Targówku. A jak można inaczej poprawić nasze myślenie niż przez śmiech?

Młodzi animatorzy – zarówno z klas pierwszych, drugich, jak również maturzyści – wchodzili na parędziesiąt sekund do sal podczas lekcji, w których wyczuwalna była atmosfera obliczeń, zagadnień historycznych i przyrodniczych… Dodatkowo za oknem czaiła się ponura jesienna aura. Animatorzy utworzyli rząd posępnych, ubranych na czarno, smutnych ludzi i przy dźwiękach niezwykle przygnębiającej piosenki, „The sound of silence”, wprawiali w zdumienie uczniów w ławkach. Nagle, happenerzy zrzucili z siebie ciemne kolory i zaczęli tańczyć do entuzjastycznej piosenki „Happy”. Następnie podrygujący, weseli uczniowie wychodzili zaczepiając po drodze osoby w ławkach i zostawiając po sobie na tablicy kartkę z napisem „Myśl pozytywnie”. Była to swego rodzaju demonstracja zachęcająca do porzucenia pochmurnych myśli, jak również namowa do zabawy, radości i wygłupiania się ze znajomymi.

„Tydzień pozytywnego myślenia” to wiara we własne siły, swój potencjał, dostrzeganie wsparcia ze strony bliskich nam osób. To również tydzień zwracania uwagi na to, dzięki czemu jesteśmy weselsi. Tańczmy, wygłupiajmy się, cieszmy się i korzystajmy z życia, póki mamy ku temu okazję!

Aleksandra Markiewicz kl.2C