20 czerwca 2022

Zakończenie projektu CMI

CMI to niezwykła przygoda zarówno dla nauczycieli jak i dla uczniów. Szansa na podniesienie kompetencji, zdobycie doświadczenia, rozwój i poznanie fantastycznych, wartościowych ludzi, którzy inspirują. Niezwykła szansa na rozwój dla nauczycieli i niezapomniana przygoda dla uczniów. Dla nauczyciela to, aż 288h szkoleń na jednej z 5 renomowanych uczelni technicznych w Polsce. W naszej szkole dobiegły końca zajęcia informatyczne prowadzone w ramach projektu CMI. Zajęcia trwały od połowy września 2021r. Celem prowadzonych zajęć były, m.in. aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie, pobudzenie ich kreatywności oraz wdrażanie do współpracy w zespole. W zajęciach, które odbywały się w naszej szkole uczestniczyło 11 uczniów z klas 1D, 2D oraz 2G. W trakcie zajęć uczniowie rozwijali umiejętności logicznego myślenia poprzez rozwiązywanie różnych problemów algorytmicznych. W ramach zajęć uczniowie mieli możliwość nauczenia się programowania w języku C++ i wykorzystania tego języka w programowaniu robotów (Mbotów).

Mateusz Kozłowski, koordynator projektu.