22 kwietnia 2024

Wymiana polsko-włoska

W dniach 14 - 20.04 mieliśmy okazję gościć młodzież i nauczycieli z Liceo Calini w Brescii we Włoszech. Wizyta miała charakter wymiany młodzieżowej w ramach programu Erasmus +, której celem był wspólny projekt ekologiczny Climate changes. Wspólnie zajmowaliśmy się problematyką środowiskową już podczas naszego pobytu we Włoszech w marcu. W Polsce kontynuowaliśmy naszą pracę, m.in. porównując poziom świadomości ekologicznej społeczności uczniowskiej obu szkół. W naszej szkole  szczególnie zajmowaliśmy się ideą zero waste, uczestnicząc w warsztatach  Fast Fasion w EkoCentrum Punkt Zwrotny oraz w warsztatach kulinarnych przygotowanych przez firmę Domowy Okruszek. Wspólnie z Włochami braliśmy również udział w licznych zajęciach rozwijających nasze umiejętności matematyczne, przeprowadzaliśmy badania biologiczne z mikroskopami , doświadczenia chemiczne i fizyczne oraz rozwiązywaliśmy zadania sprawdzające naszą wiedzę na temat mikroplastiku. Szczególną radość sprawiły nam zajęcia zero waste fashion, gdzie sami projektowaliśmy i szyliśmy ubrania, przerabiając te  niepotrzebne i stare. Zorganizowaliśmy pokaz mody wykorzystując własne pomysły, świetnie się przy tym bawiąc.

Projekt Erasmus + to także możliwość poznania kultury, tradycji i języka własnego partnera z wymiany. Wspólnie zwiedziliśmy Stare Miasto i Pałac w Wilanowie.

Ogromną wartością była możliwość porozumiewania się w języku angielskim, co zwiększyło nasze kompetencje językowe.

Wspólny czas zbliżył nas do siebie i mamy nadzieję, że zawiązane przyjaźnie pozostaną na długo.

Szczegółowe relacje dostępne na szkolnym Instagramie i Facebooku