18 marca 2024

20-lecie wymiany polsko-niemieckiej

Na zdjęciu rok 2004, podpisanie dokumentu o współpracy między naszą szkołą, a szkołą partnerską w Niemczech. To historyczne wydarzenie dało początek wspaniałej współpracy, która trwa aż do dziś.

Przez te wszystkie lata zrealizowaliśmy wiele wspólnych projektów, wyjazdów i spotkań. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, przełamaliśmy wiele uprzedzeń i stereotypów, a także poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat kultury, historii i geografii Polski i Niemiec.

Już za miesiąc kolejna grupa uczniów z klas z rozszerzonym językiem niemieckim wyruszy do Niemiec, aby kontynuować rozpoczęty we wrześniu projekt "Alles beginnt mit Wasser". Pobyt w Saarlandzie będzie okazją do wspomnień i snucia planów na kolejne lata współpracy, ponieważ wymiana młodzieży to niewątpliwie wielka przygoda, którą wszyscy jej uczestnicy wspominają przez całe życie.

AKM/KKO

#PNWM #DPJW #eksperymentwymiana #experimentaustausch