22 marca 2024

EGZAMIN C1 ADVANCED

20 kwietnia 2024 kolejna grupa uczniów Schumana przystąpi do egzaminu

Cambridge English C1 Advanced!

Egzamin składa się z czterech części: reading and use of English, listening, writing and speaking. Nasi uczniowie zdają egzamin w oficjalnym centrum językowym Lang.

Liceum Schumana uczestniczy w programie edukacyjnym We Are The Champions – szkoła partner Cambridge Assessment English.

W 2017 roku uzyskaliśmy status Cambridge English Exam Preparation Centre-czyli centrum przygotowującego do egzaminów językowych B2 First , C1 Advanced i C2 Proficiency.

Dlaczego warto mieć certyfikat?

C1 Advanced uznawany jest za prestiżowy egzamin potwierdzający znajomość języka na poziomie zaawansowanym, jest ważny bezterminowo, honoruje go 6 tyś instytucji na całym świecie m.in. uczelnie wyższe, pracodawcy i instytucje rządowe. Egzamin ten jest przydatny w procesie rekrutacji na prawie wszystkie uczelnie europejskie ale i również w USA i Kanadzie.

Certyfikat C1 Advanced zwiększa szanse na rynku pracy, potwierdza kwalifikacje językowe ale i świadczy o pracowitości i stawianiu sobie celów.

Good luck!

Aneta Krzyszczuk i Anna Jakacka