02 września 2024

„Dobre spotkania – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Schumanie”

Nowy rok szkolny w Schumanie zaczął się od powitania pierwszoklasistów i przemówienia dyrektora, pana dr Michała Szwedo – jak zawsze, nawiązującego do autentycznych historii życiowych, i jak zawsze, silnie motywujących. Następnie nowi uczniowie poznali uczących ich nauczycieli, którzy kolejno zaprezentowali się na hali. Nie mogło też zabraknąć słów wsparcia dla młodych debiutantów ze strony starszych roczników – te wygłosiła przewodnicząca samorządu uczniowskiego, Malwina.

W 137 LO nic jednak nie jest przeciętne. Nagle: niespodzianka! Kwiaty, statuetka patrona, pamiątkowy album i wiersz! To 25-lecie pracy na Olgierda pani wicedyrektor Joanny Krawczyk stało się impulsem do tej dodatkowej uroczystości. Pani Krawczyk jest niezwykle zasłużoną osobą dla naszej szkoły (wcześniej także Gimnazjum nr 142 im. R. Schumana) – kartoteka jej czynów, działań, osiągnięć to materiał na osobny artykuł! Najważniejsze, że na hali gimnastycznej, po wakacjach, poczuliśmy tę wspaniałą atmosferę Schumana – dobrych relacji, życzliwości, dobrych spotkań!

Także druga część uroczystości – dla klas trzecich i czwartych – okazała się niezwykle interesująca. Absolwentka Schumana, pani Ilona Cieślak, obecnie doktor nauk medycznych i nauk o zdrowiu wykładająca na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, wygłosiła wykład (połączony z prezentacją): „W labiryncie myśli: droga do zdrowia psychicznego”. I to również było dobre spotkanie – ze świadomością, jak dbać o siebie i wzajemnie się wspierać.

Jutro już lekcje, zatem, do kolejnego spotkania…

dzu