29 października 2021

Festiwal Języków Obcych

„Pięknie! Czyli o Festiwalu Języków Obcych w 137 LO”

Jaka jesień? Jakie przemijanie?… Absolutnie! W Schumanie, na Olgierda, kolory rozkwitały w śpiewie i muzyce, wiosna w uśmiechu, optymizm w oczach! Po prostu pięknie!
Niech żałuje, kto nie był na Festiwalu Schuman Show zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych! Swoje umiejętności lingwistyczne w scenkach, monologach, recytacjach i piosenkach pokazali uczniowie naszego liceum. I to jak! Objawiły się talenty wokalne, aktorskie, a nawet kabaretowe! Dyrekcja reprezentowana w osobie pana Michała Szwedo na pewno z satysfakcją, dumą patrzyła na nasze pociechy!
Niezwykłe wydarzenie miało miejsce na korytarzu na II piętrze. Występy były wzbogacone ekspozycją prac plastycznych naszych uczniów (znów talenty!), a wśród widowni byli także goście spoza szkoły.
Liryczne songi, wrażliwe arpeggio, rezonans przenikliwej gitary, wreszcie – wzruszający tembr głosów poszczególnych młodych artystów – to była istna wybuchowa mieszanka typu „ciarki po plecach”… Jakże trudne zadanie będzie miało jury, by z tego grona wspaniałych talentów wskazać najlepszego wykonawcę!

A Schuman? Portret naszego patrona był na parterze… Czyżby? Przecież idee wspólnoty, dobra, piękna krążyły wokół nas jak dobry duch. Tak było, widziałem…
dzu